Wakacje ze sztuką 2024

Ruszają zapisy na:

  • kurs malarstwa i rysunku dla młodzieży – 8 spotkań w miesiącu (dwa w tygodniu), czas trwania jednego spotkania 3h, zajęcia w godzinach popołudniowych, cena  580 zł, lub 4 spotkania w miesiącu (jedno w tygodniu), czas trwania jednego spotkania 3h, zajęcia w godzinach popołudniowych, cena 300 zł.

Rozpoczynamy 03.07.2024.

Zapisy i szczegółowe informacje pod nr telefonu 783-685-814. Zapraszamy do kontaktu.

 

Poprzez realizowane kursy studio art.GOYA tworzy na mapie Mielca nowe zjawisko kulturalno-artystyczne, które pozwala słuchaczom solidnie ugruntować umiejętności oraz wiedzę z zakresu sztuki. Tworzy jednocześnie niesamowitą atmosferę, która mobilizuje  do dalszych zmagań artystycznych.

UCZESTNICY 

Kursy przygotowujące na studia:

Na zajęcia zapraszamy uczniów gimnazjum, oraz liceów, którzy w przyszłości chcieliby podjąć studia na kierunkach artystycznych (malarstwo, rzeźba, wzornictwo, edukacja artystyczna, architektura wnętrz, architektura krajobrazu, fotografia, grafika warsztatowa, grafika komputerowa, nowe media, konserwacja i restauracja dziel sztuki, scenografia).

Kursy hobbistyczne:

Na zajęcia hobbistyczne zapraszamy pasjonatów sztuki, którzy nie zamierzają przygotowywać się na studia o profilu artystycznym lecz udoskonalać swoje umiejętności poprzez nowe doświadczenia artystyczne.

KADRA

Zajęcia u nas to niepowtarzalna okazja do spotkań z aktywnymi twórcami. Kursy prowadzone są przez absolwenta Wydziału Sztuki UR, który poprzez pryzmat swojego doświadczenia i praktyki, gwarantuje wysoki poziom nauczania. To aktywny twórca i pedagog który ma w swoim dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych z których ważniejsze to: Galeria Krypta u Pijarów w Krakowie, Dom Artysty Plastyka w Warszawie oraz kilkadziesiąt zbiorowych. Od kilku lat przygotowuje młodzież do egzaminów na studia artystyczne.

TERMINY

Zajęcia odbywają się:
– tryb podstawowy – w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz w weekendy
– tryb intensywny: w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz w weekendy.

Istnieje możliwość zapisania się na kurs w każdym momencie jego trwania.

Miejsce realizacji zajęć:
Mielec, ul. Sienkiewicza 42


Treści programowe:

1. Szkice malarskie i rysunkowe realizowane na podstawie martwych natur, modela oraz w plenerze.
2. Studium na podstawie martwej natury.
3. Studium figuralne w technice malarskiej i rysunkowej z wykorzystaniem modela.
4. Studium portretowe modela lub autoportretu w technice malarskiej i rysunkowej.
5. Studium pejzażowe w technice malarskiej i rysunkowej.

Tematy krótkich wykładów (połączone z pokazem reprodukcji dzieł mistrzów malarstwa):

1. Środki wyrazu plastycznego: plama, linia, kolor w malarstwie.
2. Widzenie świata: przekrój przez epoki, natura kontra artysta, widzenie barwne w sztuce, światło w obrazie i rysunku.
3. Prawa rządzące formą plastyczną: rytm w obrazie, statyczność i dynamizm w obrazie, forma zamknięta i otwarta w obrazie, kontrast w malarstwie.
4. Martwa natura a historia malarstwa (przykłady obrazów wielkich mistrzów malarstwa): pierwsza martwa natura, martwa natura Caravaggia, martwa natura w okresie baroku, vanitas, zmysły i symbole, martwa natura współczesna.
5. Perspektywa w martwej naturze (przykłady obrazów wielkich mistrzów malarstwa): rodzaje perspektyw, perspektywa równoległa, perspektywa ukośna, przykłady mistrzów renesansu i baroku.
6. Oświetlenie w martwej naturze (przykłady obrazów wielkich mistrzów malarstwa): rodzaje oświetlenia; światło rozproszone i bezpośrednie, oświetlenie frontalne, oświetlenie tylne.
7. Równowaga kompozycyjna (przykłady obrazów wielkich mistrzów malarstwa): ciężar w kompozycji.
8. Tworzenie map ciała (dwuminutowe studia węglem): przykłady współczesnych rysunków z Akademii Sztuk Pięknych w kraju i na świecie.

ArtGoya © 2018. All Rights Reserved